Skip Navigation LinksAna Sayfa > Duyurular

Altıeylül İlçesi Kurban Hizmetleri Komisyonu Basın Bülteni…

Ağustos 03, 2017


ALTIEYLÜL İLÇESİ KURBAN HİZMETLERİ KOMİSYONU

BASIN BÜLTENİDİR


Kurban Hizmetleri Komisyonumuz 27/07/2017 tarihinde yaptığı toplantıda görüşülen bazı hususların halkımıza duyurulmasını uygun görmüştür.


Buna göre;


1. KURBAN KESİM YERLERİ MÜRACAATLARI:

2017 Yılı Kurban Hizmetlerinin sağlıklı ve düzenli yürütülmesi için kurban kesim yerlerinin belirlenmesi amacıyla, Toplu Kurban Kesimi yapmak isteyen özel ve tüzel kişilerin en geç 08/08/2017 Salı günü mesai bitimine kadar İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu Sekreterliğine (İlçe Müftülüğüne) dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir


2. KURBANLIK HAYVAN SATIŞ YERİ:

2017 Yılı Kurban Bayramı süresince İlçemizde kurbanlık hayvanların satış yeri olarak Yeni Kepsut yolu 10. km de bulunan Hayvan Pazarında yapılacaktır. Bunun dışında başka yerlerde kurbanlık hayvan satışı kesinlikle yapılmayacaktır.


3. KESİM ELAMANI OLARAK GÖREV ALACAK OLANLAR:

Daha önce Yıllarda kurban kesim belgesi olan ve Komisyonumuzca tespit edilen geçici kurban kesim yerlerinde görev almak isteyenlerin kesim sırasında çizme ve önlük giymeleri, her Yıl Kurban Bayramından önce (üç ay içinde) hijyen belgesini ve alacakları sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


4. İLAN VE DUYURULAR:

2017 Yılı kurban hizmetleriyle ilgili her türlü bilgilerin mahalli sesli görüntülü ve yazılı basınımız aracılığı ile, ayrıca Camilerimizde vaaz ve hutbelerde halkımıza duyurulması sağlanacak, kurban kesim işlerinin daha sağlıklı ve huzurlu olması, hijyenik şartlara uyulması için gayret sarf edileceği;


Halkımıza duyurulur. 27.07.2017
ALTIEYLÜL KURBAN HİZMETLERİ

KOMİSYONU BAŞKANLIĞI